Liikunta Uutiset

Jääratojen kunnossapito päättyi Kuopiossa

Kuopion kaupunki tiedottaa, että Finland Ice Marathon -radan kunnossapito matkustajasataman edustalla päättyi maanantaina 20.3.2023. Olosuhteet eivät mahdollista enää radan kunnostusta Etelä-Kallavedellä. Muistutamme, että kevätaurinko alkaa myös haurastuttaa jään kantavuutta. Lisäksi Lippumäen tekojäärata suljetaan torstaina 23.3.2023.

Hiihtolatujen kunnostus jatkuu toistaiseksi

Hiihtolatujen kunnostus jatkuu edelleen säiden ja olosuhteiden mukaan. Ajantasainen kunnostustilanne: https://kuopio.fluentprogress.fi/outdoors/tou

Kuntolaakson uimahalli ja kuntosali suljettuina 23.-25.3. lakon vuoksi

Kuopion Kuntolaakson uimahalli ja kuntosalit ovat suljettu 23.-25.3.23 Palvelualojen ammattiliitto PAM:n siivoojien ja kiinteistönhoitajien lakosta johtuen. Halli avataan normaalisti sunnuntaina 26.3. Sen sijaan Lippumäen uimahalli, Kuopio-halli ja niiden kuntosalit ovat avoinna normaalien aukioloaikojen mukaan.

Kuva: Ilpo Lommi

One Reply to “Jääratojen kunnossapito päättyi Kuopiossa

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *